• PIELĘGNACJA PRODUKTÓW

Jak dbać o swoją miedziankę?

Unikaj wilgoci i moczenia, jeśli zamoczysz, zawsze wycieraj do sucha

M I E D Ź

  1. Gorąca kąpiel: Łyżeczkę soli i łyżkę octu zalej niewielką ilością gorącej wody. Roztwór delikatnie wetrzyj w czyszczoną powierzchnię pozostawiając na chwilę. Następnie umyj przedmiot w gorącej wodzie z mydłem lub płynem do mycia naczyń, wysusz i wypoleruj.
  2. Ketchup: Ketchup zawiera w sobie kwasy owocowe, które rozpuszczą produkty korozji, a jednocześnie z uwagi na swą słabą kwasowość nie zaszkodzą przedmiotowi. Niewielką ilość ketchupu nałóż na zabrudzoną powierzchnię, pozostaw na chwilę, czyść okrężnymi ruchami. Do wyczyszczenia zakamarków czy grawerów użyj miękkiej szczoteczki. Po skończeniu czyszczenia włóż pod ciepłą wodę, żeby spłukać resztki ketchupu i wytrzyj do sucha, jeszcze lekko polerując.

 M O S I Ą D Z

  1. Roztwór: 12-17 g sody oczyszczonej rozpuść w 125 ml gorącej wody. Zalej przedmiot roztworem na ok. 5 minut (lub do uzyskania zadowalającego efektu). Dokładnie wypłucz w ciepłej wodzie i wytrzyj.   
  2. Pasta: Sok z 1/2 cytryny + łyżeczka sody. Wyciśnij cytrynę do miseczki, wsyp sodę i dokładnie wymieszaj. Tak powstałą pastą przetrzyj przedmiot. Następnie spłucz i osusz.

A L P A K A

Gorąca woda + sok z cytryny/kwasek cytrynowy/ocet – przetrzyj czyszczoną powierzchnię. Wypłucz i wytrzyj. Możesz również przetrzeć alpakę wacikiem nasączonym w occie.

B R Ą Z

Miękką szczoteczkę/ściereczkę namocz w soku z cytryny i przetrzyj przedmiot. Następnie spłucz go wodą i wytrzyj. Możesz użyć również roztworu wody i amoniaku (8 kropli amoniaku na filiżankę ciepłej wody). Wypłucz w letniej wodzie, osusz i wypoleruj.

Części niemetalowe (sznurki, rzemienie) nie lubią powyższych zabiegów. Uważaj, żeby przy czyszczeniu metalu  ich nie zniszczyć.